Najlepsze buty do biegania na każdą okazjęJako biegacz i zapalony sneakerhead, zgromadziłem całkiem sporą kolekcję sneakersów. Jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsca w mojej szafie, jestem bardzo selektywna, jeśli chodzi o dodawanie nowych kicksów do mojej kolekcji. Chociaż mogę być wybredny w kwestii butów, które kończą swój żywot pod łóżkiem, nie boję się mieszać rzeczy, jeśli chodzi o bieganie. W zależności od dystansu i terenu, za każdym razem wybieram jeden but zamiast drugiego. Specyfikacje i osobiste preferencje to dwa ważne czynniki przy wyborze butów do biegania. Podczas gdy wszystkie świetne buty do biegania mają wiele podobnych cech (takich jak lekka konstrukcja i bezszwowa cholewka), nie ma uniwersalnego najlepszego buta dla każdego biegacza. Rodzaj powierzchni, na której planujesz biegać, będzie odgrywał rolę w wyborze najlepszego buta dla twoich potrzeb. Jeśli szukasz najlepszych możliwych doświadczeń podczas biegania, poświęć czas na zapoznanie się z naszą listą 10 najlepszych męskich i damskich butów do biegania na każdą okazję.

Krótkie dystanse

Wybierając buty do biegania na krótki dystans i łatwą nawierzchnię, ważne jest, aby znaleźć lekką opcję. Buty, które są zbyt ciężkie mogą prowadzić do bólu kolan i stawów. Najlepsze buty do biegania na łatwą powierzchnię i krótki dystans będą lekkie i będą miały elastyczną podeszwę środkową. Podeszwa zewnętrzna będzie wyrozumiała i wyposażona w znaczną ilość gumy. Cholewka będzie minimalna, co pozwoli na zwiększenie oddychalności i elastyczności. Poduszki na pięcie i duża szerokość przedniej części stopy pomogą zapobiec powstawaniu pęcherzy. Nieważne, czy biegasz po bieżni, czy po ładnej ścieżce z trawy, najlepsze buty do biegania po łatwych nawierzchniach i na krótkich dystansach zapewnią Ci duży komfort i stabilność, nie obciążając Cię.

W przypadku standardowego dystansu i biegania po łatwej nawierzchni, znajdziesz wiele z tych samych cech, które zostały wymienione powyżej. Znalezienie najlepszych butów do biegania na łatwej powierzchni i standardowego dystansu będzie wymagało nieco więcej badań ze względu na fakt, że powierzchnia może się różnić. Wybierając buty do biegania, spróbuj znaleźć taki, który ma zarówno elastyczną konstrukcję, jak i trwałą podeszwę zewnętrzną. Najlepsze buty do biegania na łatwą nawierzchnię i standardowy dystans zapewnią zwiększony komfort i stabilność, nie obciążając Cię.

Standardowy dystans/bieganie po średniej nawierzchni

Do biegania na standardowym dystansie i średniej nawierzchni chcesz mieć wszechstronny but, który sprawdzi się w różnych warunkach. Najlepsze buty do biegania na średnich chodnikach i standardowych dystansach będą lekkie i będą miały elastyczną podeszwę środkową. W związku z tym, że nie jest to but, w którym można się poruszać, to nie ma co się zastanawiać nad tym, czy jest to but, który będzie w stanie sprostać wszelkim wymaganiom. Cholewka będzie minimalna, co pozwoli na zwiększenie oddychalności i elastyczności. Poduszki na pięcie i duża szerokość przedniej części stopy pomogą zapobiec powstawaniu pęcherzy. W przypadku standardowego dystansu i średnich chodników najlepsze buty do biegania będą uniwersalne i zapewnią komfort w różnych warunkach.

Standardowy dystans/bieganie po trudnym podłożu

W przypadku standardowego dystansu i biegania po trudnym podłożu, będziesz chciał buta z nieco większym wsparciem. Najlepsze buty do biegania po trudnym podłożu i standardowym dystansie będą nieco cięższe i wyposażone w grubszą podeszwę. Bieganie po trudnym terenie wymaga nieco więcej wsparcia niż standardowe bieganie, zwłaszcza gdy dystanse rosną. Będziesz chciał buta do biegania z grubszą podeszwą zewnętrzną i dodatkową amortyzacją. Cholewka będzie nieco bardziej wytrzymała i będzie zawierać takie cechy jak wzmocnione pola palców i otwory wentylacyjne z siatki dla zwiększonej oddychalności. Poduszki na pięty i duża szerokość przedniej części stopy pomogą zapobiec powstawaniu pęcherzy podczas biegania po trudnym podłożu. Najlepsze buty do biegania na trudnym podłożu i standardowe dystanse zapewnią znaczną ilość wsparcia, nie obciążając Cię przy tym.

Bieganie na długim dystansie/trudnym podłożu

Do biegania na długich dystansach i trudnych nawierzchniach chcesz buta, który sprosta wyzwaniu. Najlepsze buty do biegania na długim dystansie i trudnym podłożu będą cięższe niż te wymienione powyżej. Będziesz chciał buta do biegania z grubszą podeszwą zewnętrzną i dodatkową amortyzacją. W związku z tym, że jest to obuwie, które nie jest przeznaczone do biegania w terenie, to jest to obuwie, które nie jest przeznaczone do biegania w terenie, jest to obuwie, które nie jest przeznaczone do biegania w terenie. Poduszki na pięty i duża szerokość przedniej części stopy pomogą zapobiec powstawaniu pęcherzy podczas biegania po trudnym podłożu. W przypadku długich dystansów i trudnego podłoża, najlepsze buty do biegania zapewnią znaczną ilość wsparcia, nie obciążając Cię przy tym.

Na krótkie dystanse i biegi po łatwych nawierzchniach najlepszym butem do biegania jest New Balance Fresh Foam Flyer. Posiada oddychającą cholewkę z siatki z szerokimi paskami na przodostopie dla bezpiecznego dopasowania. Podeszwa środkowa Fresh Foam zapewnia maksymalny komfort podczas długich biegów.

Dla standardowych dystansów i łatwego biegania po powierzchni, ASICS GT-2000 4 Running Shoe jest najlepszą opcją. Ten but ma pluszowe dopasowanie jak skarpeta i jest niesamowicie lekki.

Dla standardowych dystansów i biegów po średniej nawierzchni najlepszym butem jest adidas Adizero Sub3. Ten lekki but posiada szersze przodostopie dla zwiększenia stabilności.

Do standardowego dystansu i biegania po trudnym podłożu najlepszym rozwiązaniem jest HOKA ONE ONE Stinson Trail Running Shoe. Ten niezwykle trwały but przetrwa Cię przez wszystkie rodzaje terenu.

Do biegania na długich dystansach i w trudnym terenie najlepszym rozwiązaniem jest New Balance Vazee Summit II. Ten wytrzymały but do biegania będzie trwał długo i sprawdzi się w każdym terenie.

Dla wielu biegaczy znalezienie najlepszych butów do biegania to coś więcej niż tylko kwestia osobistych preferencji. W zależności od dystansu i terenu, niewłaściwy but może prowadzić do kontuzji. Jeśli chodzi o wybór najlepszych butów do biegania dla Twoich potrzeb, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę długość Twoich biegów, powierzchnię, po której biegasz i typ stopy. Aby uzyskać najlepsze wrażenia z biegania, spróbuj znaleźć but, który spełnia wszystkie trzy kryteria.