Przewodnik kupującego po słuchawkach: Bezprzewodowe słuchawki do bieganiaJeśli jesteś zapalonym biegaczem, możesz mieć wrażenie, że istnieje tyle różnych słuchawek dla biegaczy, ile jest sposobów na bieganie. Istnieją słuchawki do biegania z Bluetooth, słuchawki do biegania z redukcją szumów, bezprzewodowe słuchawki do kardio w pomieszczeniach i do biegania na zewnątrz, wodoodporne słuchawki, które mogą być używane do pływania lub lekkiego deszczu ... lista jest kontynuowana. Tak, wybór odpowiedniej pary słuchawek może być wyzwaniem - zwłaszcza gdy uwzględnisz cenę, tłumienie hałasu i inne czynniki specyficzne dla biegaczy. Czytaj dalej, aby poznać niektóre z najczęstszych typów bezprzewodowych słuchawek do biegania oraz ich zalety i wady.

Czego szukać w bezprzewodowych słuchawkach do biegania

Jest kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć przed dokonaniem zakupu, w tym budżet, poziom komfortu i zamierzone zastosowanie. Przyjrzyjmy się bliżej każdej z nich.

  • Koszt - Ile jesteś skłonny wydać na nową parę słuchawek do biegania? Jak ze wszystkim, dostajesz to, za co płacisz i chociaż istnieje wiele niedrogich opcji, przekonasz się, że najlepsze bezprzewodowe słuchawki do biegania będą miały swoją cenę.
  • Efektywny koszt - Zanim wyjdziesz i splurge na najdroższej pary bezprzewodowych słuchawek do biegania na rynku, należy pamiętać, że nie koniecznie trzeba najlepszą parę, po prostu trzeba parę, która jest najlepsza dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy jest to para słuchawek Bluetooth, z redukcją szumów, czy bezprzewodowych, najlepsza para to ta, która spełnia Twoje unikalne potrzeby. Jeśli jesteś zapalonym biegaczem, prawdopodobnie będziesz chciał wydać trochę więcej na bogatszą w funkcje parę bezprzewodowych słuchawek do biegania, ponieważ będą one trwać dłużej i zapewnią lepszą jakość dźwięku. Z drugiej strony, jeśli biegasz tylko kilka razy w miesiącu, nie ma potrzeby, aby złamać bank na drogie pary bezprzewodowych słuchawek do biegania.
  • Komfort - Będziesz spędzać dużo czasu ze swoimi nowymi słuchawkami, więc ważne jest, aby rozważyć komfort. Wiele słuchawek do biegania ma takie cechy, jak skórzane lub materiałowe nauszniki, regulowane pałąki i lekkie konstrukcje, które sprawiają, że są one wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.
  • Przeznaczenie - Do czego używasz słuchawek? Jeśli szukasz słuchawek do biegania w domu lub na zewnątrz, albo wodoodpornych słuchawek do pływania, zauważysz, że istnieje różnica między słuchawkami do biegania a słuchawkami do biegania.

Słuchawki do biegania Bluetooth

Jeśli szukasz pary bezprzewodowych słuchawek, które mogą być używane do biegania, jazdy na rowerze, chodzenia, a nawet treningu na siłowni, słuchawki do biegania Bluetooth są dobrym wyborem. Są to prawdopodobnie najbardziej powszechny typ bezprzewodowych słuchawek do biegania. Chociaż każda para jest nieco inna, większość słuchawek do biegania Bluetooth pozwala na przełączanie się między dwoma podłączonymi urządzeniami (takimi jak smartfon i komputer) za pomocą przycisku. Jest to szczególnie przydatne, jeśli jesteś biegaczem i używasz swojego smartfona do muzyki i śledzenia GPS. Możesz łatwo przełączyć się z muzyki na aplikację do biegania, naciskając przycisk. Niektóre słuchawki do biegania Bluetooth są również wyposażone w technologię redukcji szumów. Jest to przydatna funkcja dla biegaczy, zwłaszcza w połączeniu z parą wkładek dousznych z redukcją szumów.

Przewodowe słuchawki do biegania

W przeciwieństwie do słuchawek bezprzewodowych, przewodowe słuchawki do biegania są bardziej tradycyjną opcją. Słuchawki te posiadają przewód, który łączy dwie słuchawki razem. Chociaż przewodowe słuchawki mogą być przeszłością, niektórzy biegacze wolą przewodowe słuchawki do biegania niż bezprzewodową parę. Jeśli jesteś jednym z nich, prawdopodobnie będziesz cieszyć się dodatkową trwałością pary przewodowej. Inną zaletą przewodowych słuchawek do biegania jest to, że nie muszą być ładowane, dlatego nadal są używane przez wielu profesjonalnych sportowców w ich codziennym treningu.

Wodoodporne i wodoodporne słuchawki do biegania

Podczas gdy wodoodporne słuchawki mogą kojarzyć Ci się z surferami i innymi aktywnościami związanymi z wodą, tego typu słuchawki są również świetne dla biegaczy. Dzięki wodoszczelnej lub wodoodpornej konstrukcji łatwo jest przejść z biegu na świeżym powietrzu do treningu w pomieszczeniu lub odwrotnie.

Tego typu słuchawki są powszechnie używane do uprawiania takich sportów, jak pływanie, surfing i wiele innych aktywności na świeżym powietrzu. Dzieje się tak, ponieważ większość wodoodpornych słuchawek została zaprojektowana tak, aby wytrzymać kontakt z wodą.

Dla wielu biegaczy słuchawki z redukcją szumów są koniecznością. Tego typu słuchawki posiadają specjalną technologię, która blokuje zewnętrzny hałas, taki jak klaksony samochodów, syreny i ruchliwe ulice miast. Jest to duża zaleta dla biegaczy, ponieważ pozwala skupić się na biegu i zagłuszyć hałas, który w przeciwnym razie mógłby Cię rozproszyć. Chociaż wiele słuchawek z redukcją szumów jest przeznaczonych do użytku wewnątrz pomieszczeń, istnieje kilka dobrych opcji dla biegaczy. Jeśli szukasz pary słuchawek z redukcją szumów, upewnij się, że sprawdzisz recenzje, aby zobaczyć, jak lubią je biegacze.

Pod koniec dnia najlepsze bezprzewodowe słuchawki do biegania dla Ciebie to te, które pasują do Twojego budżetu, są zaprojektowane dla biegaczy i pochodzą z funkcji, których potrzebujesz. Być może będziesz musiał zrobić trochę badań, ale będzie to warte, gdy znajdziesz idealną parę. Pamiętaj, że nie musisz wydawać dużo, aby znaleźć świetną parę słuchawek do biegania. Wszystko, co musisz zrobić, to pamiętać o swoim budżecie, określić, jaki rodzaj słuchawek bezprzewodowych potrzebujesz, a następnie przeczytać recenzje, aby znaleźć najlepszą parę dla Ciebie. Z odpowiednią parą bezprzewodowych słuchawek do biegania, będziesz mógł skupić się na swoim biegu, dostroić hałas i cieszyć się czasem na chodniku lub bieżni.