Najlepsze zegarki do biegania: Co wziąć pod uwagę i dlaczegoJeśli jesteś oddanym biegaczem, to prawdopodobnie niewiele czynności sprawia Ci tyle radości, co wyjście na ścieżkę lub szlak i długodystansowy bieg. Obserwowanie swojej wydajności podczas tych sesji jest kluczem do zaobserwowania poprawy. W końcu jaki jest sens tak ciężkiej pracy, jeśli nie prowadzi ona do uzyskania lepszych czasów? Z tego powodu inwestycja w świetny zegarek do biegania może zrobić różnicę. Urządzenia te są zaprojektowane specjalnie dla biegaczy i wyposażone w wiele funkcji śledzenia - takich jak tempo, pokonany dystans, tętno i inne - dzięki czemu możesz monitorować swoją wydajność w dowolnym momencie bez konieczności wyjmowania telefonu. Mając to na uwadze, czytaj dalej, aby poznać nasz przydatny przewodnik po najlepszych zegarkach do biegania.

Na co zwrócić uwagę w zegarku do biegania

Istnieje kilka kluczowych punktów, o których należy pamiętać podczas zakupów zegarka do biegania. Należą do nich: Kompatybilność: Upewnij się, że Twój zegarek do biegania jest kompatybilny z Twoim telefonem. Jeśli nie jest, nie będziesz w stanie wyświetlić swoich danych w telefonie i możesz przegapić niektóre kluczowe funkcje.

Wodoodporność: Niektóre zegarki do biegania są wodoodporne, a inne nie. Jeśli chcesz używać zegarka do pływania, będziesz chciał się upewnić, że jest on wodoodporny.

Monitor tętna: Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z zegarka do biegania, będziesz chciał model, który zawiera monitor tętna.

Śledzenie GPS: Jeśli chcesz śledzić swój dystans, tempo i inne metryki, będziesz potrzebować zegarka do biegania z GPS.

Zegarki do biegania z GPS

Gdy szukasz zegarka do biegania z GPS, oczywistą korzyścią jest możliwość śledzenia dystansu i tempa. Świetny zegarek do biegania z GPS będzie również w stanie zapewnić mapy tras, więc wiesz, gdzie byłeś i dokąd zmierzasz. Wbudowaną zaletą posiadania zegarka GPS jest to, że zwalnia on baterię telefonu do innych zadań. Nie musisz polegać na GPS w telefonie, ponieważ zegarek będzie w stanie śledzić dystans za pomocą własnego chipu GPS.

Optyczny zegarek do biegania

Optyczny zegarek do biegania wykorzystuje Twój ruch do śledzenia dystansu, a nie GPS. Wadą tego rozwiązania jest to, że prawdopodobnie będziesz musiał sam ustawić dystans, więc błędy są bardziej prawdopodobne. Nie ma również funkcji wyznaczania trasy, więc nie będziesz w stanie sprawdzić, jak daleko zaszedłeś. Zaletą zegarka optycznego jest to, że nie trzeba go ładować tak często jak zegarka GPS, ponieważ nie musi on komunikować się z satelitami tak często. Możesz również nosić zegarek optyczny, gdy nie biegasz, co jest świetne dla tych, którzy lubią używać swojego zegarka jako ogólnego czasomierza i nie chcą konkretnego zegarka do biegania.

Smartwatch zegarek do biegania

Smartwatch do biegania to hybryda między standardowym zegarkiem do biegania a smartwatchem, więc otrzymujesz to, co najlepsze z obu światów. Otrzymujesz wiele funkcji zegarka do biegania, w tym śledzenie dystansu, prędkości, tętna i innych. Otrzymujesz również wszystkie funkcje smartwatcha, takie jak powiadomienia, sterowanie muzyką, śledzenie stanu zdrowia i inne.

Jak wybrać odpowiedni dla siebie zegarek do biegania

Jeśli jesteś początkującym biegaczem, najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest zegarek do biegania z GPS. Te zegarki pozwalają na śledzenie dystansu, tempa, kalorii i nie tylko, dzięki czemu możesz zobaczyć, jak robisz postępy w czasie. Jeśli jesteś bardziej doświadczony, możesz preferować optyczny zegarek do biegania, który jest tańszy i mniej skomplikowany w użyciu. Jeśli jesteś bardziej zainteresowany smartwatchami i chcesz mieć hybrydowy zegarek do biegania, zegarek do biegania ze smartwatchem to świetny wybór.

Najlepsze zegarki do biegania z GPS

Dla poważnych biegaczy, którzy chcą mieć wielosportowy zegarek ze śledzeniem GPS, Garmin Forerunner 35 to świetny wybór. Ten model ma programy treningowe dla różnych sportów, więc możesz dostosować swoje treningi w czasie. Posiada również czujnik tętna i kolorowy ekran, dzięki czemu możesz łatwo zobaczyć swoje metryki na pierwszy rzut oka.

Jeśli szukasz eleganckiego, wysokiej klasy zegarka do biegania, Garmin Fenix 5 to świetny wybór. Posiada on kolorowy ekran, który jest dobrze widoczny nawet w pełnym słońcu. Fenix 5 oferuje również dodatkowe funkcje, takie jak inteligentne powiadomienia i sterowanie muzyką.

Samsung Galaxy Watch to świetny, wysokiej klasy zegarek do biegania. Śledzi dystans, tętno i inne dane, a jednocześnie służy jako ogólny smartwatch. Galaxy Watch jest również wodoodporny i ma wbudowany GPS, więc możesz śledzić swoje metryki i trasę w dowolnym momencie, bez względu na to, co robisz.

Najlepsze optyczne zegarki do biegania

Jeśli nie jesteś zbyt zaniepokojony funkcjami i szukasz tylko podstawowego zegarka do biegania, który wykonuje swoją pracę, Timex Ironman to świetny wybór. Ten model śledzi twój dystans i ma duży, łatwy do odczytania wyświetlacz. Jest on również niezwykle przystępny cenowo, więc jest to świetna opcja dla początkujących. Jeśli bardziej interesuje Cię styl niż funkcja, Skagen Runwell to atrakcyjny zegarek do biegania, który śledzi dystans. Ten model ma duży wyświetlacz, który jest dobrze widoczny nawet w jasnym świetle słonecznym, oraz silikonowy pasek dla dodatkowego komfortu.

Najlepsze zegarki do biegania typu smartwatch

Jeśli bardziej interesuje Cię hybrydowy zegarek do biegania, który potrafi coś więcej niż tylko śledzenie metryki biegu, Apple Watch Series 4 to świetny wybór. To urządzenie ma kolorowy ekran i może wykonywać połączenia, śledzić tętno, wysyłać teksty i inne. Możesz również użyć Series 4 do śledzenia metryki biegu i uzyskać te punkty danych w aplikacji Apple Health.

Fitbit Versa to świetny hybrydowy zegarek do biegania. To urządzenie ma kolorowy ekran dotykowy, ale jest również wystarczająco małe, aby nosić je podczas pływania, więc możesz śledzić swój dystans w więcej niż jednym sporcie. Możesz również użyć Versa do śledzenia danych zdrowotnych, takich jak kroki, tętno i inne.

Bieganie to jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie kondycji, utratę wagi i świetne samopoczucie. Ale aby zobaczyć prawdziwe wyniki i śledzić swoje postępy, potrzebujesz dobrego zegarka do biegania. Podczas zakupów najlepszego zegarka do biegania dla Ciebie, upewnij się, że ma on funkcje, które chcesz, takie jak monitor tętna i śledzenie GPS.